Bőröndmúzeum az alsóban

Iskola küldte be 2023. 12. 06., sze - 14:25 időpontban
bm

A Laczkó Dezső Múzeum az adventi időszak alkalmából rendhagyó múzeumpedagógiai órát tartott „Kalendáriumi kalandozások” címmel iskolánk alsó tagozatos diákjainak.

A foglalkozáson az ünnepkört bemutató karácsonyi tárgyfelismerő vetélkedő is szerepelt, mely során a diákok kézbe vehették és ki is próbálhatták a múzeum gyűjteményeiben őrzött, a Bakony és a Balaton-felvidék tájairól származó, a karácsonyi időszakhoz köthető legfontosabb tárgyakat.

Érdekes, még élő, és már elfeledett népi hagyományokkal, időjóslásokkal ismerkedhettünk meg. Többek között megtudhattuk, hogyan jósoltak nagyanyáink a hagymából, miként jövendölték meg a párjaikat.

Király András múzeumpedagógus próbára tette a gyerekek tudását is. Igazán büszkék lehetünk rájuk, mert sok mindenre helyesen válaszoltak.

A program megvalósulására A Te Jövődért Alapítványtól kaptunk támogatást, amit ezúton is köszönünk.

Képek a programról

Krámli Judit