Adventi lelki nap

Iskola küldte be 2022. 12. 19., h - 09:52 időpontban

Advent 3. hetében tartottuk meg immár hagyományossá vált lelki napunkat.

A közös készület Valaczkai Pál tanár úr és a gyerekek által készített betlehem megáldással kezdődött, Gere Dávid Márk lelki igazgató szolgálatával.

Az iskola református diákjai Kohn Zsolt tiszteletes vezetésével először a refomátus templomban karácsonyi énekeket énekeltek; majd beszélgettek az ünnepről, a várakozásról, a készületről... Ezután a református parókián a Casa Hogar című filmet nézték meg és dolgozták fel.

Az alsó tagozatban forgó rendszerben volt adventi táncos ráhangolódás, filmnézés és padlóképes foglalkozás. A közös padlóképes alkotással az Örülni nem tudó királyfi történetén át beszélgettünk a mese mondanivalójáról, hiszen a királyfi azért nem tudott először örülni, mert ő maga még sosem szerzett örömet másoknak. A történet végére átalakult a szíve és már mást sem akart csak örömet szerezni másoknak, mert rájött, hogy ez saját boldogságának a forrása. A lelki napot mi adventi igeliturgiával zártuk. Másnap pedig az utolsó hittanórákon osztályonkénti különféle betlehemek készítésével koronáztuk meg a készületünket.

A felsősök Márk atya vezetésével a Fatima házba mentek. Itt a Karácsonyi cipő című filmet nézték meg, majd kis csoportokban beszélgettek róla. A lelki napot szentmisével zárták.

Marosi Szilvia