Kémiai játszóház

Iskola küldte be 2022. 12. 08., cs - 13:25 időpontban

A Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum idén is megrendezte kémiai játszóházát, melyen a 8. osztályosokkal (és a hiányzók miatt három hetedikessel) vettünk részt.

A program 3 részből állt.
Az 1. helyszínen "szuper" mikroszkópokkal hagyma allevél nyúzatot és burgonya kaparékot vizsgálhattak tanulóink. Tátott szájjal "élvezték a csodát".
A 2. helyszínen több állomáshelyen egyszerű kémiai kísérleteket végeztek el iparis diákok irányításával. Ők magyarázták el a kísérletek kémiai hátterét is.
A 3. helyszínen iparis kémiatanárok diákok segítségével bemutatót tartottak látványos kémiai kísérletekből. Láttunk palackba zárt szellemet, igazmondó "löttyöt", és rejtélyes por robbant fel egy ütéstől. Láttuk, hogyan szárítanak ruhát a kémikusok, hogyan csinálnak tűzijátékot, és "felgyújtották" a bátor jelentkezők kezét is.

Remekül szórakoztunk!
Megyünk máskor is!

Bakonyi Erzsébet
kémia szakos kísérő és szervező tanár