Évkezdés a kis elsősökkel

Iskola küldte be 2020. 10. 15., cs - 13:21 időpontban

A 2020/2021-es tanév bár hagyományos formában indult, de biztos, hogy merőben más lesz, mint amit eddig megszokhattunk. Ugyanis a járványhelyzet igencsak befolyásolja a tanév menetét.

A kis elsősökkel eddig mindig az óvodában ismerkedhetett meg a leendő tanító nénijük. Ez most másképp alakult. Digitálisan mutatkoztunk be egymásnak. Amíg nem volt lehetőség a személyes találkozóra, addig az interneten tartottuk a szülőkkel a kapcsolatot és így kaptak információt is az évkezdésről.

Amint a vírushelyzet engedte, lehetőséget teremtettünk a találkozóra és rendeztünk egy kis sütögetést a település kemencéjénél. Végre személyesen is találkozhattunk, beszélgethettünk, játszhattunk és nem mellesleg finomakat ettünk a szülőknek, gyerekeknek köszönhetően. Azt gondolom nagy szükség volt erre a kis találkozóra a bezártság után és így felszabadultabban, nyugodtabban tudtuk kezdeni az évet is.

Az elmúlt egy hónapban a gyerekek megismerkedtek az iskolai szabályokkal, megtanulták hol, hogyan kell viselkedni. A tanórákon ügyesen, fegyelmezetten dolgoznak. Nagy élmény számomra is a közös munka, hiszen minden nap csillogó szemmel várják az újabb és újabb tanulnivalót. Sokat jelentkeznek, aktívak és bátran vállalják véleményüket is. Szünetekben szívesen játszanak a többi kisdiákkal is.