Csapatépítő kerékpártúra az 5. osztállyal Tótvázsonyban

Iskola küldte be 2020. 09. 22., k - 10:02 időpontban
5. o.

A tanév első napjaiban elhatároztuk a gyerekekkel, hogy kihasználjuk a szép őszi időjárást és kirándulunk a természetbe. Nagyon fontosnak tartom, hogy egymást minél jobban megismerjük az iskolán kívüli extrém helyzetekben is.

Már az előkészületek során szembetűnő volt az osztály tanulóinak segítőkészsége, hiszen a kerékpártúra mellett döntöttünk, de nem volt mindenkinek kerékpárja. Végül a 7.osztályos tanulók is segítségünkre siettek bicajok kölcsönadásával.

A túravezetéssel Rajhona Bogit bíztam meg, aki kiváló helyismerettel és szervezőkészséggel rendelkezik. Talpraesetten levezényelte az egész túrát.

Ilyenkor fontos a szülői segítség is. Dr. Pongrácz Zoltán és Magyar Judit volt segítségemre az egész túra folyamán.

Megbizonyosodhattunk róla, hogy a Cseri Kastély környéke jó választás volt. Csodálatos a kilátás a Balatonra és a piknik is varázslatos helyszínen zajlott.

Élményekkel gazdagon, kicsit elfáradva értünk vissza az iskolához. „Bárcsak minden pénteken elmennénk túrázni” – mondták a gyerekek hazafelé menet.

Nem csalódtam az osztályomban a kötetlen program során sem, hozták azt a mentalitást, amire alsóban a 4 év alatt osztálytanítójuk, Krámli Judit tanította őket. Jókedvűek, szabálykövetőek, fegyelmezettek voltak. A csapaépítés elérte célját. Kiderült, számíthatunk egymásra az osztályban.

Tótvázsony, 2020. 09. 20.