Hagyományőrző német nemzetiségi tábor Tótvázsonyban

Iskola küldte be 2020. 09. 03., cs - 21:23 időpontban
cimer
logotabor

Augusztus utolsó hetében iskolánkban ismét megrendezésre került a népszerű német nemzetiségi tábor. A tábor célja az volt, hogy a magyarországi németség hagyományainak egy részét élővé tegye a táborozók számára. Rendkívül gazdag és érdekes programban vehettek részt a táborozó diákok. Megismerkedhettek többek között a kosárfonás rejtelmeivel, majd a nap végén mindenki hazavihette maga alkotta kis remekművét.

Ellátogattunk Budapestre a Magyarországi Németek Házába ( Haus der Ungarndeutschen), ahol beavattak minket az iskolánkba is járó Neue Zeitung című újság szerkesztésének rejtelmeibe és fantasztikus könyvgyűjteményt csodálhattunk meg az intézet könyvtárában.

Hajdú Péter néptánc oktató visszavezetett minket a tótvázsonyi sváb táncok világába, megtanultak a gyerekek 5 jellegzetes helyi sváb táncot. A kezdeti húzódozás után boldogan ropta tanár és diák együtt a karakteres zenére. Élményekkel és tapasztalatokkal telve zártuk hagyományőrző táborunkat.

Néhány kép a táborról

Kárpátiné Piller Zsuzsanna