A Föld Napja április 22.

Iskola küldte be 2020. 05. 05., k - 14:08 időpontban
foldnapja

A Föld Napja felhívja a figyelmet a környezetszennyezés károsító hatásaira, arra, hogy a Földért, a természeti környezet megóvásáért mindenki tehet valamit, azonban erre nem elég egy nap. Ezért is fontos és a jövőnk múlhat rajta, hogy a fiatalabb nemzedéket környezettudatos életmódra, a természeti érték megismerésére és megóvására neveljük.

A digitális oktatásra való áttérés nem akadályozott meg bennünket abban, hogy Földünkre gondoljunk és tegyünk is érte kis iskolásként. Ebben segített nekünk Ági néni és a tanítók által küldött játékos és kreatív feladatok.

„Földünk ritka élőlényei, állatai, növényei, rovarjai és még a mikroorganizmusok közül is jó néhányat egyáltalán nem fog ismerni a jövendő nemzedék. Megvan a képességünk és a felelősségünk. Lépnünk kell, mielőtt késő lesz.”

/Dalai Láma/

A 4. osztályból néhány tanuló komolyan megfogalmazta a gondolatait a témában. A fogalmazásokat itt láthatjátok.

Krámli Judit
alsós munkaközösség vezető